Ostatnia sesja i co dalej?

Logo MŚ

Drodzy Studenci i Absolwenci!

Ministerstwo Środowiska stwarza możliwość odbycia praktyk studenckich, staży absolwenckich i wolontariatów w ciągu całego roku kalendarzowego. Liczba wolnych miejsc dla praktykantów uzależniona jest od możliwości organizacyjnych i technicznych poszczególnych departamentów i biur w danym czasie. Studentów na praktyki kierują wyłącznie uczelnie, zgłoszenia indywidualne nie będą rozpatrywane. Będzie to możliwe dopiero gdy zadeklarowana przez Ministerstwo liczba miejsc praktyk zostanie zrealizowana lub w przypadku braku zainteresowania. Odbycie stażu uzależnione jest od decyzji Urzędu Pracy, natomiast Wolontariat podejmowany jest na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy wolontariuszem a MŚ, z uwzględnieniem przepisów ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Wszystkie osoby zainteresowane tematem adaptacji do zmian klimatu, zapraszamy do składania aplikacji ze wskazaniem Departamentu Zrównoważonego Rozwoju.

 • Poszukujemy osób ambitnych, kreatywnych, z pozytywnym nastawieniem do życia
  i traktujących każde nowe zadanie jak wyzwanie i przygodę. Na praktyki/staż/wolontariat
  z chęcią przyjmiemy osoby posiadające umiejętność nawiązywania kontaktów i współpracy
  w zespole, mających łatwość w redagowaniu tekstów i umiejętność logicznego myślenia. Nie bez znaczenia będzie biegłość w obsłudze komputera i urządzeń biurowych, znajomość podstawowych programów komputerowych oraz chęć do poznawania nowych.
 • Doświadczenie w administracji nie jest konieczne! Mile widziane będzie doświadczenie
  w realizacji projektów, historia praktyk w innych miejscach lub wskazanie ciekawego hobby. Chętnie zaprosimy do współpracy osoby działające w samorządzie studenckim, włączone
  w realizację  projektów badawczych, planujące studia za granicą, lub te, które właśnie wróciły z ERASMUS’a. Interesujące będą dla nas także osoby realizujące własne pasje: Pokażcie w swoim wniosku aplikacyjnym, że nie tylko nie są wam obojętne skutki zamian klimatu ale także, że jesteście ciekawymi osobami i właśnie z wami powinniśmy współpracować!
 • Preferowani będą kandydaci chcący odbyć praktyki/ wolontariat przez okres ustalony w porozumieniu z urzędem lub minimum 6 miesięczny staż, w dowolnym terminie w czasie roku (nie tylko w terminie wakacyjnym!) oraz znających język angielski w stopniu dobrym lub bardzo dobrym.

Ze swojej strony oferujemy współpracę w niedużym lecz zgranym i kreatywnym zespole, włączenie w realizację projektów krajowych i zagranicznych związanych z adaptacją do zmian klimatu oraz możliwość poznania pracy administracji publicznej od kuchni. Wszystkich kandydatów chętnych aby dołączyć do naszego zespołu zapraszamy na krótką rozmowę, jeszcze przed planowanym terminem rozpoczęcia praktyk, aby sprawdzić czy oferowane przez nas zadania pokrywają się z oczekiwaniami kandydata. To będzie również doskonała okazja dla was na zaprezentowanie się z jak najlepszej strony.

Więcej informacji nt. organizacji praktyk studenckich, staży absolwenckich i wolontariatów w MŚ
w 2015 roku, oferty praktyk  a także wnioski aplikacyjne, można znaleźć na stronie: http://www.mos.gov.pl/ w zakładce >>ogłoszenia<<.  Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do składania aplikacji!

Zespół ds. adaptacji do zmian klimatu w MŚ : )

Link1 Instytu Ochrony Środowiska Ministerstwo Ochrony Środowiska